Domov>Testy>Test pneumatík ADAC 2024
ADAC test letných pneumatík 2024
TestyTesty letných pneumatík

Test pneumatík ADAC 2024

16 modelov letných pneumatík v rozmere 215/55 R17

Celkové hodnotenie je pozitívne – niektoré modely však vykazovali menšie nedostatky.

Zo 16 testovaných modelov tri pneumatiky mali veľmi dobrý výkon, dvanásť bolo dostatočných a jedna nedostatočná. Je potešujúce, že tentokrát v teste ani jedna pneumatika neprepadla.

Oplatí sa však tieto výsledky podrobne preskúmať, pretože aj model, ktorý dosiahol dostatočné hodnotenie, podľa individuálneho štýlu jazdy môže byt dokonalým výberom.

Všetky modely pneumatík boli testované na jazdné a bezpečnostné vlastnosti, ako aj z hľadiska komfortu a ekonomickosti . Okrem toho sa hodnotilo aj z hľadiska udržateľnosti. Od testu letných pneumatík ADAC v roku 2023 sa v testoch používa nový systém hodnotenia: celkové skóre je teraz súčtom jednotlivých bodov za bezpečnosť jazdy a vplyv na životné prostredie.

Najdôležitejším prvkom je však stále bezpečnosť jazdy na suchej a mokrej vozovke (70 percent). Vplyv na životné prostredie sa skladá z opotrebovania, spotreby paliva a hlučnosti (30 percent). Do tohto skóre sa započítava aj hmotnosť pneumatiky, hmotnosť opotrebovaného produktu a emisie alebo certifikácia výrobcov.

Prvá desiatka testovaných modelov podľa celkovej skóre:

Kontakt – Pneu- a rýchloservis Bugár

tel.: 0908 59 22 46
adresa: Múzejná 520, Duajská Streda
e-mail: info@no1pneu.sk
Zľavy programu Partner