Home>Testy>ADAC – Test letných pneumatík 2020
TestyTesty letných pneumatík

ADAC – Test letných pneumatík 2020

V roku 2020 nemecký autoklub ADAC pre letnú skúšku vybral 16 pneumatík v rozmere 225/40 R18 pre automobily s vyšším výkonom. Štyria účastníci testu dostali označenie dobrý. V strednom pole pozostáva jedenásť modelov pneumatík, s viac či menej výraznými nedostatkami, ktoré získali vyhovujúce hodnotenie. Jedna značka sa zaradili do kategórie uspokojujúce.

Testovali aj ďalšie letné pneumatiky pre veľmi obľúbene SUV v rozmere 235/55 R17. Najlepší výsledok dosiahol Michelin Primacy 4  najhoršie tento krát dopadol Laufen S-Fit EQ ktorá nestačila ani na známku „dostatočné“. Plášť lacnejšej značky Hankooku úplne zlyháva na vode. Najmä nedostatočnou priľnavosťou, čo znamená veľké bezpečnostné riziká pri prudších zmenách smeru jazdy či pri brzdení.

225/40R18 ADAC 2020 – Test letných pneumatík

ZnačkaADAC hotdnoteniena suchuna mokraHluk / KomfortSpotreba palivaOpotrebenie
1Continental PremiumContact 62.12.41.73.62.12
2Michelin Pilot Sport 42.11.922.91.92
3Goodyear Eagle F1 Asymmetric 52.21.72.33.11.92
4Maxxis Victra Sport 52.222.22.82.42
5Nexen N'Fera Sport2.62.22.63.11.92
6Maxxis Vansmart MCV3+2.71.82.73.11.62
7Vredestein Ultrac Vorti2.72.52.72.92.42
8Falken Azenis FK5102.92.92.4322
9Bridgestone POTENZA S00131.733.52.12.5
10Kumho PS71 Ecsta+32.42.33.323
11Nokian POWERPROOF32.42.42.823
12Pirelli PZero31.31.82.92.73
13Toyo Proxes Sport322.82.923
14Hankook K127 VentusS1 Evo33.123.13.41.82.5
15Cooper Zeon CS-Sport3.323.33.22.52
16Rotalla RU013.62.93.62.81.62

235/55R17 ADAC 2020 – Test letných pneumatík

ZnačkaADAC hodnoteniena suchuna mokreHluk / KomfortSpotreba palivaOpotrebenie
1Michelin Primacy 41.92.02.22.32.01.0
2Bridgestone Turanza T0052.11.92.32.61.42.0
3Maxxis Premitra 52.31.92.42.72.32.0
4Pirelli Cinturato P72.31.72.42.72.32.5
5Hankook Ventus Prime 32.72.72.42.62.02.0
6Semperit Speed-Life 2 SUV2.72.52.72.61.91.0
7Yokohama BluEarth RV-022.72.62.72.12.62.0
8Continental EcoContact 62.82.02.82.31.21.0
9Esa+Tecar Spirit Pro2.82.42.82.52.11.0
10Kumho Ecsta HS513.03.02.22.52.52.5
11Kleber Dynaxer HP33.32.43.33.31.82.0
12Laufenn S-Fit EQ5.02.15.02.32.52.0

0,5 -1,5  veľmi dobrý
1,6 – 2,5 dobrý
2,6 – 3,5  vyhovujúce
3,6 – 4,5 dostatočný
od 4,6  nedostatočné