Domov>Člákny>Celoročné pneumatiky Nokian-pohodlie a bezpečnosť po celý rok
Celoročné pneumatiky Nokian-pohodlie a bezpečnosť po celý rok
ČláknyRecenziaTechnologia

Celoročné pneumatiky Nokian-pohodlie a bezpečnosť po celý rok

Viac ako polovica európskych vodičov, ktorí jazdia na celoročných pneumatikách, si ich vyberá kvôli pohodliu – celoročné pneumatiky netreba dvakrát do roka prezúvať. Ďalším dôvodom je podľa prieskumu *, ktorý v minulom roku uskutočnila spoločnosť Nokian Tyres, bezpečnostné hľadisko. Polovica z vodičov je presvedčená, že celoročné pneumatiky sú v Európe dostatočne bezpečné pre požívanie po celý rok a pritom spĺňajú všetky zákonné požiadavky pre zimné pneumatiky. Prieskum bol vykonaný v štyroch krajinách: v Nemecku, Francúzsku, Taliansku a Poľsku. Nová celoročná pneumatika Nokian Seasonproof bola vyvinutá pre vodičov, ktorí potrebujú spoľahlivosť a prvotriednu bezpečnosť na zimných vozovkách pokrytých čerstvým snehom či snehovou kašou, ale zároveň požadujú špičkové výkony a jazdný komfort v letnom období.

„V dnešnej dobe rastie potreba väčšej bezpečnosti v nečakaných mokrých alebo snehových podmienkach bez ohľadu na ročné obdobie. To predstavuje jeden z hlavných dôvodov, prečo je rad európskych vozidiel vybavená pneumatikami, ktoré dokážu zvládnuť akékoľvek premenlivé počasie, „hovorí Catja Wiedenmann, vedúci marketingu v spoločnosti Nokian Tyres pre Európu.

V prieskume škandinávskeho výrobcu prémiových pneumatík Nokian Tyres oceňovali európski vodiči predovšetkým celoročnú bezpečnosť vo všetkých poveternostných podmienkach. To je veľmi dôležité, pretože počasie v Európe je podľa globálneho indexu klimatických rizík Global Climate Risk Index extrémne premenlivé.

Medzi najdôležitejšie vlastnosti v premenlivých jazdných podmienkach patrila tiež dobrá priľnavosť a ovládateľnosť, odolnosť voči opotrebovaniu a oderu a bezpečnostné vlastnosti na zimných vozovkách. Vodiči, ktorí sa prieskumu zúčastnili, uviedli, že si celoročné pneumatiky vyberajú z dvoch dôvodov: kvôli pohodliu a bezpečnosti. Zvyčajne vyššie ceny celoročných pneumatík sú dôvodom, prečo mnoho domácností stále uprednostňuje sezónne pneumatiky. Pohodlie je hlavným faktorom pre talianskych vodičov (70%), a tiež pre nemeckých vodičov (63%). Pre poľských vodičov je najdôležitejšia bezpečnosť – 74% z nich súhlasilo, že celoročné pneumatiky sú dostatočne bezpečné po celý rok. Nasledovali ich s 56%-ami francúzski a s 54%-ami talianski vodiči.

Účastníci prieskumu by však privítali aj určité vylepšenia celoročných pneumatík. Hlavným prianím bolo, aby výrobcovia zvýšili palivovú účinnosť pneumatík, zväčšili ich odolnosť voči opotrebovaniu a poškodeniu a znížili ich nákupnú cenu. Ohľadom jazdy na snehu či snehovej kaše majú obavy predovšetkým talianski vodiči (41%), ale aj nemeckí (34%) a francúzski (35%) vodiči, lebo majú dojem, že miestne zimy stále vyžadujú vlastnosti zimných pneumatík.

Nokian Seasonproof – pohodlie v kombinácii s bezpečnosťou

Spoločnosť Nokian Tyres uviedla na jeseň 2020 na trh novú produktovú radu Nokian Seasonproof a Nokian Seasonproof SUV, ktorá stredoeurópskym vodičom zaručuje celoročnú bezpečnosť a pohodlie.

„Pri vývoji našich produktov kladieme na prvé miesto vždy bezpečnosť. Nová pneumatika Nokian Seasonproof predstavuje praktické riešenie pre vodičov, ktorí chcú dať zbohom sezónnym výmenám pneumatík, a pritom chcú po celý rok zaistiť bezpečnú jazdu aj na mokrých cestách a na zimných vozovkách pokrytých čerstvým snehom či snehovou kašou, „hovorí Martin Dražík, produktový manažér v Nokian Tyres .

Všetky rozmery sú označené symbolom snehovej vločky (3PMSF), ktorý ukazuje, že pneumatika bola oficiálne schválená pre použitie v zimných podmienkach. Produktový rad ponúka rozmery pre moderné osobné vozidlá, SUV a crossovery s výberom 64 produktov, ktoré majú priemer od 14 do 19 palcov a indexy rýchlosti T (190 km / h), H (210 km / h), V (240 km / h ) a W (270 km / h).

Nokian Seasonproof C

Výber pneumatiky závisí od počtu ročne najazdených kilometrov, veku vozidla a typu paliva

Väčšina celoročných pneumatík sa montuje na malé alebo stredne veľké rodinné vozidlá, z ktorých 58% v Nemecku ročne prejde 5 000 až 20 000 kilometrov. Drvivá väčšina (78%) nemeckých vodičov používa celoročné pneumatiky na benzínových automobiloch, u poľských vodičov tomu je v 55% a u talianskych vodičov v 45%. Naopak 62% francúzskych vodičov uprednostňuje celoročné pneumatiky na autách s naftovým motorom.

Väčšina respondentov používa celoročné pneumatiky pri vozidlách starších ako 5 rokov. Zaujímavá je skutočnosť, že len 3,75% všetkých respondentov zo strednej Európy kupuje celoročné pneumatiky pre nové vozidlá mladšie ako jeden rok. Nie je preto prekvapujúce, že veľa vodičov zvažuje použitie celoročných pneumatík pre druhé auto v domácnosti, ktoré má zvyčajne menší počet ročne najazdených kilometrov. S tým súhlasí 74% poľských, 59% talianskych, 57% nemeckých a 47% francúzskych vodičov.

Trh s celoročnými pneumatikami rastie

Prieskum ukazuje, že väčšina respondentov používa pneumatiky mladšie ako dva roky, čo znamená, že sa jedná o ich prvú sadu celoročných pneumatík. Toto číslo je najvyššie v Poľsku (67%), nasleduje Nemecko (57%). 77% vodičov navyše súhlasí s tým, že kvôli klimatickým zmenám a miernejšiemu zimnému počasiu budú v budúcnosti celoročné pneumatiky pre spotrebiteľov stále aktuálnejšie.

Všeobecný nárast trhu s celoročnými pneumatikami je už teraz so svojimi 20% -25% relatívne vysoký. Tento trh teda bude aj do budúcnosti významne rásť, čo odráža aj prieskum: 70% respondentov by si určite kúpilo celoročné pneumatiky pre svoje vozidlo znovu.

zdroj: www.nokiantyres.cz

Kontakt – Pneu- a rýchloservis Bugár

tel.: 0908 59 22 46
adresa: Múzejná 520, Duajská Streda
e-mail: info@no1pneu.sk
Zľavy programu Partner