Domov>Člákny>SUV môže byť dokonalým výletným autom
SUV môže byť dokonalým výletným autom
Člákny

SUV môže byť dokonalým výletným autom

Slnečné víkendy a letné prázdniny sa blížia a mestské SUV sa vyroja do svojho prirodzeného prostredia: na lesné cesty, stráne a nábrežia. SUV s väčším batožinovým priestorom môže byť perfektným autom na výlet, ale v záujme bezpečnosti a pohodlia je potrebné mať na pamäti niekoľko vecí.

Poradia si aj na náročnejších cestách, zmestí sa do nich turistické vybavenie, dokonca aj stan, pričom sa pohodlne zmestí aj detská sedačku a grilovací set. Niet divu, že mestské auto sa v okamihu premení na perfektné výletné auto, no ak chcete mať z vidieckych dobrodružstiev len dobré zážitky, oplatí sa pripraviť na sezónu.

Skôr ako vyrazíte: majte svoje auto v špičkovom stave!

Porucha alebo defekt nikdy nepríde v správny čas, no na vidieckej ceste ďaleko od servisu to môže byť obzvlášť nepríjemné. Nehovoriac o tom, že nikto nechce obetovať deň výletu čakaním na opravu auta pred servisom. Musíme sa pripraviť aj na to, že počas túry nás môže stretnúť horší terén ako zvyčajne a v lete sa môže rýchlo zmeniť počasie.

Preto je dobré pred plánovaným odchodom skontrolovať celkový stav auta, doplniť kvapalinu do ostrekovačov, otestovať brzdy, skontrolovať pneumatiky a v prípade potreby ich vymeniť. Ak vaše auto už nejaký ten čas nevidel mechanik a počet najazdených kilometrov to tiež naznačuje, je lepšie s ním pred cestou ísť na preventívnu údržbu, než si počkať na nejakú nepríjemnosť na dovolenke.

Dbajte na bezpečné umiestnenie batožiny!

Popri tom, že zvládne aj náročnejší terén, sú veľký kufor a dobrá stohovateľnosť tým, čo robí z SUV dokonalé auto na výlety. Aj keď sa nemusíte rozhodovať, či zabalíte hojdaciu sieť alebo kempingové stoličky, lebo miesta máte dosť pre oboje, oplatí sa venovať pár minút správnemu zabezpečeniu batožiny a bezpečnému umiestneniu. Pri balení do strešného nosiča myslite na to, že výška vozidla sa zvýši a jeho stabilita sa môže znížiť, najmä ak jazdíte po lesnej ceste, pod stromami alebo po nerovných cestách.

Okrem zabezpečenia vonkajšej batožiny je dôležité zabezpečiť aj batožinu uloženú v batožinovom priestore a v priestore pre cestujúcich, pretože predmety lietajúce v priestore pre cestujúcich môžu v prípade nehody spôsobiť vážne zranenia.

Pozor aj na rozmiestnenie ťažších balíkov zhruba rovnomerne na obe strany vozidla, čím sa vozidlo stane nielen stabilnejším, ale aj záťaž na kolesá a nápravu bude rovnomernejšia, čím sa predĺži životnosť dielov.

Správna priľnavosť je kľúčom k ovládaniu vášho SUV

Či už jazdíte po strmých cestách alebo vykonávate núdzové brzdenie pre nečakanú divokú zver, alebo manévrujete cez výmoly na menej udržiavanej poľnej ceste, správna trakcia je prvoradá. Správna trakcia pneumatík uľahčuje zastavenie auta a presnejšie riadenie, takže je menej pravdepodobné, že stratíte kontrolu nad vozidlom, a to aj v extrémnych cestných podmienkach.

Ako si vybrať pneumatiku pre SUV?

Pre správnu trakciu a stabilnú ovládateľnosť je dobré zvoliť pneumatiku špeciálne navrhnutú pre potreby SUV. Pneumatiku Hankook Ventus S1 evo3 SUV si vyberajú aj výrobcovia prémiových automobilov. Tieto vysoko výkonné pneumatiky boli špeciálne optimalizované pre SUV a dobre priľnú na suchom aj mokrom povrchu: do seba zapadajúce vonkajšie drážky zaisťujú priľnavosť za mokra a zabraňujú pošmyknutiu na vode. To posilňuje výkon pneumatiky v zákrutách na mokrej vozovke a v daždi, bez toho, aby to ohrozilo ovládateľnosť na suchu, a zároveň umožňuje kolesám tichú a pohodlnú jazdu. Pneumatika dosiahla vynikajúce výsledky vo viacerých testoch a vďaka zosilnenej konštrukcii je mimoriadne odolná– vodiči SUV sa teda na ňu môžu spoľahnúť vo všetkých situáciách.

zdroj: hankook.com

Kontakt – Pneu- a rýchloservis Bugár

tel.: 0908 59 22 46
adresa: Múzejná 520, Duajská Streda
e-mail: info@no1pneu.sk
Zľavy programu Partner