pneuservisné služby od roku 1990

Zákaznícky servis
0908 592 246

Inforácie a rady

Flotilová zľava

Flotilová zľava už od 3 áut

Naša Flotilová zľava sa nevzťahuje iba na firemné vozidlá. Využite našu ponuku a vytvorte flotilu s rodinou, priateľmi či kolegami! Podrobnú ponuku žiadajte v emaili!

Flotilová zľava už od 3 áut

Continental WinterContact TS860 – recenzia

Nová zimná pneumatika od Continentalu na rok 2016 bude Continental WinterContact TS860. Na predaj sa dostane na jeseň roku 2016. Očakávame podobný úspech ako mal jej predchodca WinterContact TS850, ktorý mal veľký úspech na stredoeurópskom trhu. Zimná pneumatika Continental WinterContact TS850 bola uvedená na trhu v roku 2012. Od začiatku panovala na stredoeurópskom trhu zimných pneumatík. Získala prvé miesto v 48 testoch a v 61 testoch zimných pneumatík získala odporúčania testujúcich .

Runflat pneumatiky - jazda po defekte

RUN FLAT pneumatiky sú podľa ISO technickej normy tie gumy, na krorých sa dá bez problémov navigovať auto až do rýchlosti 80 km/h a to na vziadalenosť až 80 km bez tlaku. Pneumatiky vyhovujúce podmienkam ISO standard 16992, sa označujú na bočnej strane pneumatiky nasledujúcim symbolom a pridaním písmena „F“ pred priemer napr. 225/45 RF17.

symbol runflat

Ako zmerať rozteč diskov

Rozteč je priemer imaginárneho kruhu nakresleného cez šróby (viď. obrázok). Tento kruh sa volá kruh šrôbov. Rozteč disku je udaný vo forme napr. 5x112, kde prvé číslo zobrazuje počet šrôbov a číslo za „x“ je priemer kruhu šrôbov (imaginárneho kruhu). Napríklad 5x112, číslo 5 naznačuje, že disk upevníme na auto 5 šróbmi a 112 je priemer kruhu, na ktorom sú rozložené diery šrobóv v milimetroch.

Kalkulačka rozmerov

Pri zmene rozmeru pneu na vašom automobile je potreba dodržať hlavnú podmienku a to výber pneu s približne rovnakým obvodom. V tom vám pomože nasledujúca kalkulačka.

Musíme Vás upozorniť, že konkrétne použitie je treba konzultovať s odborníkom alebo výrobcom automobilu. V prípade nejasností vám radi poradia naši technici.

Hustenie pneumatík

Aby pneumatiky na vozidle správne fungovali a dlho vydržali, je nutné dodržiavať správne hustenie na predpísaný tlak. Pneumatiky na rovnakej náprave musia mať vždy rovnaký tlak. Tlak meriate vždy za studena, najlepšie pred jazdou, kedy pneumatiky ešte nie sú zahriate.

Stránky

Subscribe to Inforácie a rady