Domov>Člákny>Na pneumatikách Nokian Vás premenlivá zima neprekvapí
pneumatiky Nokian
ČláknyRecenziaTechnologia

Na pneumatikách Nokian Vás premenlivá zima neprekvapí

Spoločnosť Nokian Tyres, vynálezca zimných pneumatík, vyvíja nové a revolučné pneumatiky už od roku 1934. Úsilie o maximálnu bezpečnosť a prémiovú kvalitu je v jej modernom rade pneumatík viditeľné dodnes. Zimné pneumatiky Nokian Tyres sú vyvíjané tak, aby fungovali na snehu, ľade a snehovej brečke, rovnako ako na suchej vozovke a pomohli tak vodičom prekonať premenlivé podmienky nadchádzajúcej zimnej sezóny.

Prémiové pneumatiky od vynálezcu zimných pneumatík

Spoločnosť Nokian Tyres vyrobila v roku 1934 vôbec prvú zimnú pneumatiku na svete kvôli skutočnej potrebe bezpečnosti v ťažkých podmienkach severskej zimy. Prelomová inovácia ‒ vo fínčine nazvaná Kelirengas (v preklade „pneumatika do zlého počasia“) ‒ bola vyvinutá pre nákladné vozidlá a autobusy. O dva roky neskôr vznikla verzia pre osobné vozidlá s názvom „Snow Hakkapeliitta“. Tieto dva vynálezy odštartovali skutočnú revolúciu v jazdnej bezpečnosti v zime, ktorá sa v automobilovom priemysle premieta po celých 85 rokov od svojho vzniku.

Od samotného počiatku vytvárala spoločnosť Nokian Tyres najbezpečnejšie pneumatiky pre všetky jazdné situácie vďaka prísnemu testovaniu v reálnych podmienkach. Testovacie centrum „Biele peklo“ vo fínskom Ivale je celosvetovo preslávené miesto, kde sa pneumatiky testujú v drsných zimných podmienkach vysoko nad polárnym kruhom. Najnovším zariadením v sieti testovacích centier Nokian Tyres, je nové, ultramoderné centrum v Santa Cruz de la Zarza v Španielsku. „Hakka okruh“, ako sa mu tiež dôverne hovorí, umožňuje do budúcna posunúť prísne testovanie ešte ďalej a poskytuje vynikajúce zázemie pre testovanie nielen letných a celoročných pneumatík, ale aj zimných pneumatík. Podmienky simulujúce stredoeurópske roky i zimy zaisťujú, že sú všetky produkty Nokian Tyres podrobené neľútostným testom v autentických európskych klimatických podmienkach.

Zaistite si najbezpečnejšiu jazdu s modernými pneumatikami

„Či už si pre nadchádzajúcu zimnú sezónu vyberiete naše zimné, alebo celoročné pneumatiky, môžete sa vždy spoľahnúť na ich výnimočnú bezpečnosť v extrémnych situáciách, ako na snehu a snehovej brečke, a ich nekompromisnú odolnosť a dlhú kilometrovú životnosť,“ hovorí Martin Dražík, produktový manažér pre strednú Európu v spoločnosti Nokian Tyres. „Naše pneumatiky pre SUV a úžitkové vozidlá sú spevnené aramidovými bočnicami. Ide o vyspelú technológiu, ktorú neponúka žiadny iný výrobca a ktorá zaručuje spoľahlivú ochranu pred prierazmi a priepichmi pri kontakte s napríklad ostrými kameňmi či obrubníkmi,“ dodoáva M. Dražík.

Túto technológiu využíva aj nový tohtoročný model – Nokian Snowproof C, bezpečná a spoľahlivá zimná pneumatika určená pre ťažké úžitkové vozidlá. Celoročná verzia Nokian Seasonproof C zaisťuje bezpečnosť v zimných podmienkach a pritom si uchováva vynikajúce jazdné vlastnosti po celý rok.

Prémiová zimná pneumatika Nokian Snowproof pre osobné vozidlá a jej UHP verzia Nokian Snowproof P predstavujú vynikajúcu voľbu pre cestovanie počas stredoeurópskych zim. Jedinečné vlastnosti boli vyvinuté v spolupráci s Mikou Häkkinenom, dvojnásobným majstrom vo Formule 1, ktorý sa podieľal na vývoji a testovaní tohto unikátneho modelu.

Čo sa týka stále populárnejších SUV vozidiel, zima vyžaduje pevné a stabilné vysokovýkonné pneumatiky, ktoré sú schopné uniesť aj vyššie zaťaženie a sú vhodné aj na jazdu na zasnežených a zľadovatených vozovkách. Oľúbená pneumatika Nokian WR SUV 4 je presne taká.

V miernej klíme budete možno radšej chcieť jazdiť s celoročnými pneumatikami Nokian Tyres, ktoré zaručujú spoľahlivosť a prvotriednu bezpečnosť na zimných vozovkách, rovnako ako špičkové výkony a komfort počas letných mesiacov.

Všetky zimné a celoročné pneumatiky Nokian Tyres sú označené symbolom 3PMSF, ktorý dokazuje, že sú vhodné na použitie v zime. Pneumatiky od najsevernejšie umiestneného výrobcu pneumatík zvládajú aj tie najnáročnejšie podmienky bez akýchkoľvek kompromisov z hľadiska ich výkonov na mokrých aj suchých cestách.

Najnovšie modely zimných pneumatík Nokian Tyres:

  • – pre osobné vozidlá: Nokian Snowproof, Nokian Snowproof P
  • – pre SUV: Nokian WR SUV 4
  • – pre úžitkové vozidlá: Nokian Snowproof C

Najnovšie modely celoročných pneumatík Nokian Tyres:

  • – pre úžitkové vozidlá: Nokian Seasonproof C
  • – pre SUV: Nokian Seasonproof SUV
  • – pre osobné vozidlá: Nokian Seasonproof

zdroj: nokiantyres.com

Kontakt – Pneu- a rýchloservis Bugár

tel.: 0908 59 22 46
adresa: Múzejná 520, Duajská Streda
e-mail: info@no1pneu.sk
Zľavy programu Partner