pneuservisné služby od roku 1990

Zákaznícky servis
0908 592 246

EÚ štítok na označovanie pneumatík

Vážení vodiči!

Ohľadom na aktuálnu situáciu sa aj v našom servise snažíme obmedzovať osobný kontakt. Preto Vás žiadame, aby ste  pre vybavenie cenovej ponuky či termínu alebo vo veci poradenstva využili telefonický kontakt alebo email. Časť našich kolegov vybavuje Vaše požiadavky tiež z domova.

Kontakt :
Vybavenie termínu ci cenovej ponuky, objednávky:
 0908 59 22 46 alebo
pneuservis@no1pneu.sk

Poradenstvo:
0905 37 91 85 alebo
info@no1pneu.sk

Ďakujeme!

Verzia pre tlač

Nový EÚ štítok na označovanie pneumatík Vám poskytne dobré zorientovanie sa v troch podstatných vlastnostiach pneumatík/

  1. Spotreba paliva/valivý odpor
  2. Priľnavosť za mokra
  3. Extrémna valivá hlučnosť

1) Spotreba paliva/valivý odpor:
A (veľmi nízky) až G (veľmi vysoký)
Znížením valivého odporu sa šetrí palivo a tým sa produkuje menej CO2. Rozdiel medzi triedami predstavuje +/- 0,1 l na 100 km. Ekologickým spôsobom jazdy je možné značne zredukovať spotrebu paliva.
Spotreba paliva je závislá aj od štýlu jazdy resp. na dosiahnutie zlepšenia priľnavosti pneumatiky za mokra a palivovej efektívnosti by sa mal pravidelne kontrolovať tlak v pneumatikách.

2) Priľnavosť za mokra:
A (najkratšia brzdná dráha) až G (najdlhšia brzdná dráha)
Priľnavosť za mokra je dôležitým faktorom pre bezpečnosť pri jazde. Rozdiel brzdových dráh medzi jednotlivými triedami na mokrej vozovke a východiskovej rýchlosti 80 km/h predstavuje 1 až 2 dĺžky vozidiel (3 až 6 m). Stále by sa mal dodržiavať bezpečný odstup zodpovedajúci brzdnej dráhe až do zastavenia.

3) Extrémna valivá hlučnosť:
Nameraná hodnota predstavuje vonkajšiu hlučnosť pneumatiky. Čím viac čiernych vĺn, tým je pneumatika hlučnejšia.

EÚ štítok na označovanie pneumatík

Okrem toho sa pri testoch pneumatík testujú i viaceré kritériá, ktoré sa použijú na hodnotenie. Aj tieto kritériá poskytujú dôležité informácie pre optimálny výber pneumatík.
ďalej na test pneumatík