Domov>Člákny>Bridgestone ako „Výrobca roka 2021“ v kategórii letných pneumatík
Bridgestone ako výrobca roka 2021
ČláknyTechnologiaTesty letných pneumatík

Bridgestone ako „Výrobca roka 2021“ v kategórii letných pneumatík

Dva prémiové produkty výrobcu pneumatík Bridgestone aj minuloročné letné testy pneumatík nemeckého automobilového klubu a renomovaných časopisov uzavreli vynikajúcimi výsledkami. Pneumatiky Bridgestone Potenza Sport a Turanza T005 dosiahli v niekoľkých testoch pódiové umiestnenie v suchom aj mokrom prostredí.

Potenza Sport

Ultravysoko výkonná pneumatika Bridgestone Potenza Sport zvíťazila v teste pneumatík AutoBild Sportscars 2021. Za sucha sa preukázalo, že má najkratšiu brzdnú dráhu a jeho jazdné vlastnosti na suchu sa zaradili medzi dva najlepšie výkony v teste. Vo vlhkých podmienkach mal Potenza Sport tiež najkratšiu brzdnú dráhu a jeho ovládanie za mokra a výkon v daždivých podmienkach boli hodnotené ako najlepšie na okruhu. Najmodernejšia športová pneumatika dostala označenie pneumatika s najmenším potenciálom prúdenia vody, čo časopis AutoBild Sportscars uviedol ako „úplne nový štandard“ pre manipuláciu na mokrej vozovke.

S hodnotením „veľmi dobrý“ skončil tesne na konci ročného testu Sport Auto a dosiahol celkovo najlepší výsledok v suchu s najkratšou brzdnou dráhou, najlepšou ovládateľnosťou, vynikajúcimi schopnosťami pri radení v jazdnom pruhu a priamou odozvou riadenia. Vysoko výkonná pneumatika s najlepším skóre za mokra získala vynikajúce hodnotenie brzdnej dráhy, vynikajúcej ovládateľnosti a vysokej úrovne priľnavosti za mokra.

Turanza T005

ADAC hodnotil Turanza T005 ako „dobrý“, čo je najvyššie hodnotenie tejto publikácie. Bol hodnotený ako dobrý v suchom aj mokrom prostredí s krátkymi brzdnými dráhami a vysokým stupňom trakcie, ako aj dobrý výkon z hľadiska spotreby paliva a úrovne vnútorného hluku.

Spoločnosť Auto Motor und Sport udelila hodnotenie „veľmi dobré“, čo stačilo k luxusnému druhému miestu. Prémiové letné pneumatiky Bridgestone dosiahli vynikajúce výsledky za sucha aj za mokra. Najlepšie hodnotenie získal v oblasti valivého odporu. Podľa publikácie ide o úspornú, všestrannú a „vysoko bezpečnú“ pneumatiku.

AutoBild Allrad označil túto pneumatiku za „ukážkovú“ po veľmi dobrom výkone za sucha (najlepšia pri brzdení a ovládaní), dobre uspela aj za mokra (najlepšia vo vlhkých okruhoch, dobrá ovládateľnosť) a stala sa lídrom triedy v oblasti valivého odporu.

„Tieto uznania sú výsledkom našich skúseností v oblasti výskumu a vývoja. Neustále investujeme do vývoja našich prémiových pneumatík, aby sme zákazníkom poskytovali vysoko kvalitné výrobky. Sme obzvlášť hrdí na to, že najnovší produkt z nášho portfólia, Potenza Sport, sa osvedčila tak dobre. Zisk titulu „Výrobca roka“ v kategórii letných pneumatík je dôkazom tvrdej práce a odhodlania našich kolegov, “uviedol Daniel Giroud, obchodný riaditeľ spoločnosti Bridgestone EMIA.

Bridgestone Potenza Sport
Brodgestone Turanza T005

zdroj:www.autoszektor.hu

Kontakt – Pneu- a rýchloservis Bugár

tel.: 0908 59 22 46
adresa: Múzejná 520, Duajská Streda
e-mail: info@no1pneu.sk
Zľavy programu Partner