Domov>Člákny>Plnenie a servis klimatizácie
plnenie a servis klimatizácie
Člákny

Plnenie a servis klimatizácie

Plnenie klimatizácie a dezinfekcia klimatizácie ozónom

Používaním klimatizácie dochádza postupne k jej zanášaniu nečistotami. Vo výparníku sa destiluje tekutina, dôsledkom čoho sa vytvára vhodné prostredie pre plesne, baktérie, vírusy a iné mikróby. Zanedbávanie stavu  klimatizácie môže Vám a Vašim blízkym spôsobiť nepríjemné zdravotné ťažkosti (alergickú reakciu, zápal dýchacích ciest…). Čistenie klimatizácie je ideálne absolvovať 2x za rok, no minimálne raz ročne. Zápach pri spustenej klimatizácii naznačuje, že je nevyhnutný okamžitý servis.

Zanedbané klimatizačné zariadenie môže do interiéru auta vypúšťať až 7-násobne viac baktérií ako sa bežne nachádza vo vzduchu.

Ako spoznáte, že Vaša klimatizácia nefunguje tak, ako by mala?

Ak klimatizácia nechladí, pravdepodobne ide o nedostatok chladiva. Je možné, že sa chladivo iba spotrebovalo používaním. Pokiaľ však chladivo uniká mimovoľne, jedná sa o problém. Zistiť únik chladiva je možné jednoducho odhaliť pomocou UV lampy a pridaním kontrastnej látky do chladiacej kvapaliny.

Zápach klimatizácie v aute je spôsobený nadmerným usadzovaním vlhkosti vo výparníku – ten nemá pri častom používaní možnosť vyschnúť. Za zápach môže aj znečistený peľový filter alebo plesne a baktérie. Pokiaľ aj Vy cítite zápach z klimatizácie, mali by ste bezodkladne navštíviť odborný servis. V našom servise Vám zabezpečíme kompletnú starostlivosť o klimatizáciu: vyčistenie, kompletnú dezinfekciu klimatizácie a výmenu všetkých zanesených filtrov.

Ak Vaša klimatizácia nefunguje a vydáva podozrivé zvuky, je za tým pravdepodobne poškodený kompresor. Mazivo (olej), ktorý v ňom cirkuluje, sa časom opotrebuje. Ak klimatizáciu používate nepravidelne, olej sa usadí a pri zapnutí po dlhšom čase niekedy dochádza k poškodeniu kompresora. Cena odstránenia tejto vady sa ráta až v stovkách eur. Preto Vám odporúčame , aby ste vyhľadali odborníka, hneď ako zistíte niečo nezvyčajné pri zapnutí klimatizácie.

Servis autoklimatizácie

Samotná kontrola a servis klimatizácie trvá približne hodinu. Klimatizačný systém sa napojí na špeciálny prístroj, ktorý monitoruje tesnosť systému, vytiahne a prefiltruje chladivo a doplní ho do optimálnej hladiny. Zariadenie prečistí a doplní aj olej v kompresore. V ďalšej fáze sa celý klimatizačný systém dezinfikuje ozónom, ktorý eliminuje všetky baktérie, vírusy a plesne. Nakoniec sa vymení peľový filter. Výrobcovia odporúčajú meniť tento filter každých 15.000km.

Kontakt – Pneu- a rýchloservis Bugár

tel.: 0908 59 22 46
adresa: Múzejná 520, Duajská Streda
e-mail: info@no1pneu.sk
Zľavy programu Partner