Domov>Člákny>„First Choice“ – Continental VanContact 4Season na stupni víťazov v teste pneumatík časopisu promobil
ČláknyTechnologiaTestyTesty zimných pneumatík

„First Choice“ – Continental VanContact 4Season na stupni víťazov v teste pneumatík časopisu promobil

  • Odborní testeri oceňujú veľmi dobrú priľnavosť, prejazd zákrutami a brzdenie na snehu
  • Maximálny počet bodov v kategórii ochrany životného prostredia
  • Dostupné pre 14- až 17-palcové ráfiky

„Zimy sú čoraz miernejšie a výmena pneumatík vhodných pre aktuálne ročné obdobie je čoraz drahšia“ – preto podľa redakčného tímu časopisu promobil existuje mnoho dobrých dôvodov, prečo namiesto letných a zimných pneumatík osadiť celoročné. Na ktoré z týchto všestranných pneumatík sa však dá spoľahnúť v lete aj v zime? Vo vydaní z októbra 2020 testovali odborníci na karavany celkovo sedem produktov s rozmerom 225/70 R 15 C zo segmentu pneumatík pre dodávky. Ako testovacie vozidlo si zvolili Fiat Ducato, obľúbenú voľbu medzi milovníkmi kempovania. Na základe testovacieho protokolu časopisu promobil získala pneumatika Continental VanContact 4Season prvé miesto za výkon v zime a v celkovom hodnotení. Body sa započítavali v pomere 20/40/20/20 percent za jazdu v zime, za mokra, na suchu a za environmentálne vlastnosti, so zámerným zdôraznením vlastností na mokrých cestách. Testeri ocenili veľmi dobré vlastnosti pneumatiky vo všetkých zimných disciplínach, ako aj dobrý výkon za mokra vo všetkých letných testoch. Pneumatike udelili najlepšie známky za handling na suchom asfalte. A nielen to. Pneumatika VanContact 4Season sa stala víťazom aj v environmentálnych testoch. Ako jediná pneumatika získala „veľmi dobré“ hodnotenie za valivý odpor a hluk pri styku pneumatiky s vozovkou. Časopis promobil celkovo ohodnotil pneumatiku Continental známkou „odporúčaná“.

Výsledky testu časopisu promobil skutočne potvrdili dobrý výkon pneumatík VanContact 4Season v teste celoročných pneumatík časopisu AutoBild reisemobil na rok 2020. Aj v tomto sa celoročná pneumatika Continental osvedčila ako najlepšia. Testeri ju označili za „vzorovú“ (vydanie 4/2020).

Takže pre vodičov, ktorí chcú jazdiť aj mimo letnej sezóny, chcú sa však vyhnúť výdavkom na ďalšiu súpravu špeciálnych zimných pneumatík, sú pre segment dodávok k dispozícii aj celoročné pneumatiky. Model Continental VanContact 4Season poskytuje nielen bezpečnú jazdu počas celého roka potvrdenú nezávislými odborníkmi, ale aj lepšiu hospodárnosť vďaka nižšej spotrebe paliva. Tento celoročný aktér je k dispozícii pre 14- až 17-palcové ráfiky a je schválený pre rýchlosť do 210 km/h. 

The results of the promobil test effectively reaffirmed the VanContact 4Season’s good performance in AutoBild reisemobil’s 2020 all-season tyre test. Here too, Continental’s all-season tyre proved best in test. “Exemplary” the testers called it (issue 4/2020).

So for drivers who want to travel outside the summer season but don’t want the expense of an additional set of special winter tyres, there are all-season tyres for the van segment too. The Continental VanContact 4Season delivers not only the year-round safety tested and attested by independent experts, but also greater economy thanks to lower fuel consumption. This all-season player is available for 14- to 17-inch rims and approved for speeds of up to 210 km/h. 

Kontakt – Pneu- a rýchloservis Bugár

tel.: 0908 59 22 46
adresa: Múzejná 520, Duajská Streda
e-mail: info@no1pneu.sk
Zľavy programu Partner