Domov>Recenzia>2020 Rok celoronočných pneumatík?
RecenziaTechnologia

2020 Rok celoronočných pneumatík?

Koronavírus  priniesol zmeny v každom aspekte nášho života. Málokto by si však myslel, že Covid pôsobí aj na trh s pneumatikami pre automobily. Zmenila epidémia vzorce používania pneumatík? Zisťovali odborníci spoločnosti Bridgestone.

Podľa údajov Europolu trh s pneumatikami za posledných päť rokov rástol pomaly. Ak sa však pozrieme iba na posledný rok a pol, môžete vidieť, že rast zmizne a trh stagnuje. Výnimku tvoria celoročné pneumatiky, ktoré vykazujú nárast. Podobné trendy možno pozorovať v celej Európe.

V roku 2020 sa v Maďarsku prejavil viditeľný nárast dopytu po celoročných pneumatikách. Medzi januárom a augustom bol nárast 25%. Odborníci spoločnosti Bridgestone vidia súvislosť medzi nárastom a cestovnými obmedzeniami platnými počas tohto obdobia.

celoročné pneumatík pneumatiky zima

V júli tohto roku predaj celoročných pneumatík zlomil rekordy (8,5%, oproti menej ako 5% v predchádzajúcom roku, a v auguste tiež zostal nadpriemerný (6,9%). Rovnaký trend podporuje aj poľský príklad (12% v roku 2020) a v Nemecku bol prvýkrát prekročený 20% podiel.

Vysvetlením môže byť, že z dôvodu cestovných obmedzení sa majitelia rozhodli zvoliť nákladovo efektívnejšie riešenie. Vývoj v posledných rokoch zároveň posilnil dôveru zákazníkov v celoročné pneumatiky.

Je to dobré rozhodnutie pre každého?

Samozrejme v situáciách, keď niekto pravidelne najazdí viac ako 8 000 – 10 000 kilometrov ročne, celoročné pneumatiky nie sú ideálnou voľbou. Taktiež hovorí proti celoročným pneumatikám ak musíte svoje auto používať v snehu aj v mraze bez možnosti výberu. Pre tých ale, ktorí svoje auto väčšinou využívajú v rámci mesta a na krátke vzdialenosti, tankujú v priemere raz za mesiac, môžu byť celoročné pneumatiky ideálnou voľbou.

Celoročné pneumatiky možno považovať za zimné nad hĺbkou dezénu 4 mm, ak to naznačuje aj viditeľná snehová vločka na pneumatike. Pod hĺbkou dezénu 4 mm sa dajú bezpečne použiť iba v letných podmienkach, ale aj v tomto prípade iba do maximálnej hĺbky profilu 3 mm.

Celoročné pneumatiky môžu byť pre mnohých úsporným a dobrým riešením, ale výhradne iba v tom prípade, ak maximálne vyhovujú vašim jazdným návykom. Požiadajte našich odborných kolegov, aby Vám pomohli s výberom perfektnej pneumatiky pre Vás!

Kontakt – Pneu- a rýchloservis Bugár

tel.: 0908 59 22 46
adresa: Múzejná 520, Duajská Streda
e-mail: info@no1pneu.sk
Zľavy programu Partner