Domov>Člákny>Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, najlepší je teraz ešte lepší
Goodyear Vector 4Seasons Gen-3
ČláknyTechnologia

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, najlepší je teraz ešte lepší

Goodyear uvádza na trh tretiu generáciu uznávaného radu celoročných pneumatík

Goodyear uvádza na trh pneumatiky Vector 4Seasons Gen-3, ktoré predstavujú najnovší prírastok jeho uznávaného segmentu celoročných pneumatík. Pneumatiky najnovšej generácie poskytnú vodičom lepšie úžitkové vlastnosti na snehu, za mokra i za sucha. 

Naši dizajnéri a inžinieri mali pred sebou impozantnú úlohu ďalej zlepšiť Vector 4Seasons Gen-2, celoročných pneumatík, ktoré získali viac ocenení, ako ktorákoľvek iná značka[1],” povedal Mike Rytokoski, viceprezident a marketingový riaditeľ spoločnosti Goodyear Europe, a dodal: „Sme hrdí, že sa im v podobe Vector 4Seasons Gen-3 podarilo urobiť najlepšie pneumatiky ešte lepšie.

Celoročné pneumatiky sú jedným z najrýchlejšie rastúcich segmentov. Vodiči, ktorí si ich zabezpečujú, sledujú tri základné charakteristiky – bezpečnosť vo všetkých poveternostných podmienkach, vynikajúce brzdné vlastnosti a priľnavosť za mokra a aj vynikajúce brzdné vlastnosti na suchej vozovke.

Vďaka technológii Goodyear Snow Grip ponúka Vector 4Seasons Gen-3 lepšiu priľnavosť, a teda i lepšiu ovládateľnosť na snehu. Veľké množstvo priečnych drážok v strede behúňa zabezpečuje účinnejšie „zakusovanie“ pneumatiky do snehu, čo zlepšuje ovládateľnosť na snehu v porovnaní s predchádzajúcou generáciou o 5 %.[2]

Technológia Goodyear Dry Handling je založená na silných blokoch v korune a ramene pneumatík, ktoré znižujú ich deformáciu v namáhaných situáciách. To prináša v porovnaní s predchádzajúcou generáciou o 5 % lepšie brzdné vlastnosti na suchu.[3]

Vector 4Seasons Gen-3 sa rovnako ako ich predchodca naďalej vyznačujú aj pôsobivou odolnosťou voči aquaplaningu, a to vďaka technológii Goodyear Aqua Control, ktorá využíva hlboké a široké drážky na zlepšenie odvodu vody.

Nové Vector 4Seasons Gen-3 boli uvedené na trh v apríli, celkove 65 rozmerov bude Goodyear postupne zavádzať behom tohto roka a ďalšie budú nasledovať v rokoch 2021 a 2022. Pneumatiky už boli schválené ako originálna výbava pre prvovýrobu. Na konci tohto roka sa začnú montovať na vozidlá Peugeot 2008/3008/5008, DS3 Crossback a DS7 Crossback; dovtedy sa počíta i s modelmi ďalších výrobcov.

[1]Na základe 34 testov 18 popredných nezávislých európskych časopisov špecializovaných na pneumatiky vyrobených od januára 2015 do decembra 2019. Výpočet je založený na počte testov, ktoré Goodyear v segmente celoročných pneumatík vyhral nad všetkými testovanými pneumatikami konkurenčných značiek.

[2] Interný test, rozmer 205/55R16 91V na VW Golf.

[3] Interní test, rozmer 205/55R16 91V na VW Golf.

zdroj: Newsroom Goodyear EMEA

Kontakt – Pneu- a rýchloservis Bugár

tel.: 0908 59 22 46
adresa: Múzejná 520, Duajská Streda
e-mail: info@no1pneu.sk
Zľavy programu Partner