Domov>Člákny>Uznania pre Continental aj v roku 2021
Spoločnosť Continental s najlepším hodnotením
ČláknyTestyTesty letných pneumatík

Uznania pre Continental aj v roku 2021

Pneumatika Continental PremiumContact 6 získala v teste ADAC dvakrát celkovú známku „dobrá“

Rovnako známkou „dobrá“ bola ohodnotená aj pneumatika Semperit Speed-Life 3

Automobilové kluby ÖAMTC a TCS udelili známky „veľmi odporúčaná“ a „odporúčaná

Pneumatika Continental PremiumContact 6 sa v aktuálnom porovnaní letných pneumatík automobilových klubov z Nemecka ADAC, Rakúska ÖAMTC a Švajčiarska TCS hneď dvakrát ocitla na stupni víťazov. Celkové hodnotenie klubov ADAC a ÖAMTC prinieslo zakaždým známku 2,2. V konkurencii 15 modelov letných pneumatík s rozmermi 205/55 R16 V sa vyjadrila testujúca redakcia ADAC pochvalne: „Continental PremiumContact 6 sa zaradila medzi pneumatiky s najlepším brzdením na suchej vozovke. Testovacie vozidlo sa na nich dá riadiť veľmi precízne a pneumatika má mnoho rezerv. Na mokrej vozovke dosiahla pneumatika Continental najlepší výsledok zo všetkých kandidátov. Obzvlášť prekvapivé sú jej krátke brzdné dráhy na betónovom povrchu, ale aj na asfalte patrí k najlepším. V rámci jazdných vlastností pri handlingu na mokrom povrchu na ňu nikto nemá. Vďaka veľmi vysokej priľnavosti a najlepšej ovládateľnosti dosahuje najlepšie známky za handling.“ Skvelé je aj záverečné hodnotenie ADAC po testovaní 17 modelov s rozmerom 225/50 R17 Y: „Continental PremiumContact 6 vyniká nadpriemerným výkonom v rámci všetkých kritérií. Na suchej vozovke má veľmi dobré bezpečnostné rezervy, na mokrej vozovke musíme vyzdvihnúť jej precízny handling.“ Testovacím vozidlom pre pneumatiky s priemerom 16 palcov bol Golf VII, pre 17-palcové použili odborníci Audi A4 Avant.

Continental PremiumContact 6

Spoločnosť Continental mohla byť spokojná aj s výsledkom testovania ďalších značiek koncernu.  Pneumatika Semperit Speed-Life 3 s rozmerom 205/55 R16 V získala rovnako celkovú známku „dobrá“. Na záver vyslovila redakcia nasledujúce hodnotenie: „Semperit Speed-Life 3 sa prezentovala ako veľmi vyvážená. Na suchej vozovke presvedčila dobrou presnosťou a krátkymi brzdnými dráhami. Dokonca aj pri vyššej teplote pneumatík sa výkon zníži iba nepatrne.“ Test absolvovali aj pneumatiky Uniroyal RainSport 5 a Barum Bravuris 5HM. Oba modely získali celkové hodnotenie „uspokojivá“.

Z dôvodu mierne odlišného významu jednotlivých disciplín kluby ÖAMTC a TCS síce nedospeli k inému hodnoteniu ako ADAC, no k odlišným konečným známkam áno. Pneumatiky Continental PremiumContact 6 a Semperit Speed-Life 3 s rozmerom 205/55 R16 V tak získali od ÖAMTC a TCS celkové hodnotenie „veľmi odporúčaná“, Uniroyal RainSport 5 a Barum Bravuris 5 HM dosiahli celkové hodnotenie „odporúčaná“.

zdroj: www.continental-pneumatiky.sk

Kontakt – Pneu- a rýchloservis Bugár

tel.: 0908 59 22 46
adresa: Múzejná 520, Duajská Streda
e-mail: info@no1pneu.sk
Zľavy programu Partner