Domov>Člákny>Hankook v testoch letných pneumatík 2022
Hankook v testoch letných pneumatík 2022
ČláknyTestyTesty letných pneumatík

Hankook v testoch letných pneumatík 2022

Výrobca prémiových pneumatík Hankook prezentoval presvedčivé výsledky so vzormi Ventus v nezávislých testoch letných pneumatík, ktoré nedávno zverejnila európska odborná tlač.

Pneumatiky Ventus S1 evo 3 SUV boli testované v18-palcovej veľkosť, a boli magazínom Auto Bild Allrad ohodnotené ako „víťaz testu“ a „príkladný“.

Redaktori svoje rozhodnutie založili na „špičkovom výkone v teréne a na suchej vozovke“ (Auto Bild Allrad, 2022/4). SUV verzia modelu Ultra High Performance (UHP) sa tiež ukázala ako dobrá voľba v teréne: „dobrá priľnavosť na voľnom štrku a blatistom teréne“.

„Naša spoločnosť je celosvetovo známa svojou snahou o vývoj inovatívnych a na budúcnosť orientovaných pneumatík. Preto ma veľmi teší, že európska odborná tlač oceňuje radu Ventus. Výsledky opäť ukazujú, že pneumatiky Hankook sú pre našich zákazníkov dobrou voľbou.” – reagovala spoločnosť Hankook.

Ventus S1 evo 3

Ventus S1 evo 3 SUV a Ventus S1 evo 3 sú vybavené mimoriadne pevným drôtom ráfika, ktorý v kombinácii so zosilnenou bočnicou poskytuje nielen športovo-dynamickú ovládateľnosť, ale aj vysokú jazdnú stabilitu, priamy pohyb a presnosť riadenia. najmä pri vysokých rýchlostiach. Ďalšie vylepšenia sa dosiahli najmä v priľnavosti za mokra a ovládateľnosti/presnosti riadenia. Mnoho známych výrobcov automobilov používa túto pneumatiku ako originálnu výbavu pre svoje top modely. Auto Motor und Sport opisuje výkon ako „veľmi krátku brzdnú dráhu na mokrom asfalte, absolútne bezpečné, nulové neočakávané správanie v mokrých zákrutách“ a „bezpečné pri náhlych manévroch“ (Auto Motor und Sport, 2022/3).

V porovnaní s jeho úspešným predchodcom Ventus Prime 3, boli vlastnosti nového Ventus Prime 4 vylepšené prakticky v každom podstatnom bode. Ovládateľnosť a valivý odpor novej vysokovýkonnej generácie boli ďalej optimalizované. Inžinieri Hankooku tiež zvýšili počet dosahnuteľných najazdených kilometrov o dobrú pätinu v porovnaní s jeho predchodcom Ventus Prime 3.

Ventus Prime 4

Auto Bild vo svojom veľkom teste letných pneumatík píše o Ventus Prime 4 ako o „novom značkovom produkte s vynikajúcou ovládateľnosťou, krátkou brzdnou dráhou na mokrej a suchej vozovke a dobrým kilometrovým výkonom na suchej a mokrej vozovke“ (Auto Bild, 10. marca 2022).

Ako ultra vysoko výkonná pneumatika Ventus S1 evo Z predstavuje novú éru v špičkovom portfóliu spoločnosti. Ventus S1 evo Z, navrhnutý pre náročné superšportiaky, ktoré vyžadujú extra trakciu a bočnú stabilitu, nepozná žiadne kompromisy v oblasti odolnosti a bezpečnosti. Model sa už používa ako originálna výbava v BMW X3 M, BMW X4 M, Porsche Panamera a limitovanej edícii Mini John Cooper Works GP.

Hankook pre tieto pneumatiky použil novo vyvinutú gumovú zmes obohatenú o oxid kremičitý a vulkanizácia prebieha obzvlášť šetrne pri nízkych teplotách.

Sport Auto klasifikuje sériu Ventus ako „dynamicko-športový“. Okrem toho „vďaka vynikajúcim opatreniam na zabránenie aquaplaningu je jazda na mokrej vozovke úplne bezpečná“ (sport auto, 2022/4).

Kontakt – Pneu- a rýchloservis Bugár

tel.: 0908 59 22 46
adresa: Múzejná 520, Duajská Streda
e-mail: info@no1pneu.sk
Zľavy programu Partner