Domov>Člákny>Michelin Cross Climate 2
Michelin CrossClimate 2
ČláknyRecenziaTechnologia

Michelin Cross Climate 2

Nová generácia celoročných pneumatík od Michelin

Vďaka množstvu, niekedy zdanlivo protichodných výkonnostných faktov je Michelin CrossClimate 2 schopný odolať väčšine poveternostných podmienok na cestách, bez ohľadu na ročné obdobie.

Vedúci kategórie celoročných pneumatík

Prvého septembra zahájil Michelin predaj nového CrossClimate 2 aj na Slovensku. Pozrime sa na hlavné črty novej generácie celoročných pneumatík Michelin, predstavenej súčasne v celej Európe:

– Má výhody letných pneumatík z hľadiska brzdného výkonu, energetickej účinnosti a životnosti na suchej aj mokrej vozovke.

Poskytuje výhody trakcie a brzdného výkonu zimných pneumatík na zasnežených cestách a na cestách s nízkou teplotou. Michelin CrossClimate 2 získal certifikát 3PMSF, takže pneumatika spĺňa bezpečnostné kritérie na zasnežených vozovkách a na snehu.

 Ako líder v kategórii celoročné pneumatiky sa Michelin CrossClimate 2 ujal vedenia v mnohých európskych testoch, ktoré sa zamerali na prémiové produkty.

  • Prvé miesto pre brzdný výkon:

o Na suchých cestách.

o Na mokrej vozovke (opotrebované pneumatiky do minimálnej hĺbky dezénu povolenej v nariadení).

o Na zasnežených cestách od prvého do posledného kilometra (na nových aj na opotrebovaných pneumatikách).

  • Prvé miesto má aj za svoj trakčný výkon na zasnežených cestách, od prvého do posledného kilometra (na nových aj na opotrebovaných pneumatikách).
  • Na druhom mieste je za brzdný výkon na mokrej vozovke (test s novou pneumatikou).
  • Vynikajúca životnosť a valivý odpor

Vysoký výkon od prvého do posledného kilometra vďaka inovatívnym technológiám

V CrossClimate 2 spoločnosť Michelin úspešne spojila výhodu rôznych materiálových technológií s potrebou dokonalosti. Jeho bezprecedentné vlastnosti boli vyvinuté s cieľom dosiahnuť čo najefektívnejšiu rovnováhu medzi materiálom behúňa a dezénom, a ukázať nový smer na trhu celoročných pneumatík novej generácie – od prvého do posledného kilometra až po minimálnu povolenú hĺbku dezénu. Nové ale aj opotrebované pneumatiky Michelin CrossClimate 2 skončili na čele rebríčka na šiestich z deviatich testov (zameraných hlavne na trakciu a brzdný výkon) v rokoch 2020 a 2021.

Michelin CrossClimate 2 navyše ponúka vynikajúcu kilometrovú životnosť: kaučuková zmes a stupňovité lamely znižujú valivý odpor a predlžujú životnosť pneumatík.

Trvalý výkon – vynikajúca vlastnosť Michelin CrossClimate 2

Vďaka svojej dlhšej životnosti sú pneumatiky výhodou pre každého:

– Pre motoristov:

  • dokážu prejsť niekoľko kilometrov s tou istou sadou pneumatík,
  • je ekonomická, oveľa lepší v pomere ceny a kvality na kilometer,
  • valivý odpor pneumatiky tiež umožňuje úsporu paliva.

– Pre planétu:

• Menej pneumatík si vyžaduje menej surovín, takže výrobný proces produkuje menej odpadu.

• Zvýšený valivý odpor znamená nižšie emisie CO2. Valivý odpor Michelin CrossClimate 2 je porovnateľný s valivým odporom podobnej štandardnej pneumatiky.

Michelin CrossClimate 2 je dostupný v 105 rôznych veľkostiach od 15 do 20 palcov. Nový model ponúka 65 nových veľkostí, čo je 40% -ný nárast oproti predchodcovi.

Rad produktov Michelin CrossClimate 2 sa vyrába výlučne vo Francúzsku, Nemecku, Taliansku a Španielsku, v celkovo siedmich európskych továrňach. „Od svojho uvedenia mala pôvodná pneumatika Michelin CrossClimate zásadný vplyv na európsky trh s celoročnými pneumatikami, ktorý odvtedy dosiahol ročný nárast o viac ako 19%, a okrem toho bol jediným segmentom počas pandémie, ktorý neustále rástol, ”uviedol Scott Clark, výkonný viceprezident Michelin. „V nasledujúcich piatich rokoch sa očakáva, že tento segment porastie o viac ako 16% ročne. Michelin CrossClimate 2 je ďalším príkladom udržateľnej stratégie skupiny Michelin: je bezpečnejšia, trvanlivejšia a ekonomickejšia.“

zdroj: michelin.com

Kontakt – Pneu- a rýchloservis Bugár

tel.: 0908 59 22 46
adresa: Múzejná 520, Duajská Streda
e-mail: info@no1pneu.sk
Zľavy programu Partner